niedziela, 18 grudnia 2016

LP ,,Lost On You"

Rok wydania: 2016
Single: Muddy Waters, Lost On You, Other People
Lista utworów:
1. Muddy Waters
2. No Witness
3. Lost On You
4. Up Against Me
5. Tightrope
6. Other People
7. Into The Wild
8. Strange
9. Death Valley
10. You Want It All

Każdy na pewno zna ,,Cheers (Drink to That)" Rihanny czy ,,Shine Ya Light" Rity Ory. Za tekstem do tych hitów stoi Laura Pergolizzi bardziej znana jako LP. Przez swoją 15 letnią działalność muzyczną pisała teksty m.in. dla Christiny Aguilery, Backstreet Boys, Leony Lewis, The Veronicas i Cher. Dlaczego więc świat o niej usłyszał dopiero w 2016 roku? Debiutancki album wydała w 2001 natomiast jego następcę trzy lata później, oba krążki nie mogły pochwalić się jakimkolwiek zainteresowaniem. Później zrobiła sobie przerwę w karierze solowej i pisała dla znanych Artystów. Po dziesięciu latach wróciła z albumem ,,Forever for Now" wydanym pod szyldem Warner Bros. i sukces był na wyciągnięcie ręki. Dzięki wydanym w lipcu 2016 roku utworze ,,Lost On You" osiągnęła zasłużone uznanie. W Polsce singiel otrzymał wyróżnienie platyny, a cały krążek po pięciu dniach od premiery uzyskał status złotej płyty.

,,Muddy Waters" to bardzo tajemnicza i trochę niepokojąca kompozycja. Ciężkie chóry nadają temu utworowi surowości, a sama tematyka jest nieco depresyjna. Chociaż piosenkę użyto w serialu ,,Orange is the New Black", spokojnie można by było umieścić ją także w jakimś dobrym filmie. Świetny klimat, genialny numer. Zupełnie inne jest ,,No Witness". Dynamiczny kawałek z mocnym zacięciem i szczyptą popu wyszło naprawdę dobrze. LP trzyma się swojego brzmienia, w którym czuje się najlepiej, chociaż przy pierwszym przesłuchaniu ,,No Witness" przypominał mi twórczość Imagine Dragons. Nie dziwie się, że ,,Lost On You" stało się hitem. Szybko robi wrażenie za sprawą świetnego głosu Laury w którym usłyszymy wiele bólu i wrażliwości oraz samej muzyki - zagrany m.in. na ukulele. ,,Up Against Me" wypadł co najmniej słabo. Taneczny podkład szybko "zabił" potencjał tej piosenki. ,,Tightrope" jest przyjemne dla ucha, chociaż niczym szczególnym nie przykuwa uwagi.


W nieco popowym ,,Other People" podoba mi się, kiedy Laura zaczyna śpiewać delikatne i trochę niepozornie. Niestety utwór jest trochę za długi i wydaje się nudny. ,,Into The Wild" rozkręca się dopiero w refrenie, uwielbiam moment w którym LP odlicza i nagle muzyka staje się bardziej dynamiczna. W ,,Strange" usłyszymy grę na harmonijce, oprócz tego kawałek jest bardzo monotonny, natomiast ,,Death Valley" nie pasuje do całości. ,,You Want It All" to świetny miks gatunkowy! Usłyszymy tu trochę country, folku, indie i popu. Wszystko bardzo fajnie się ze sobą łączy. Pozytywne zakończenie albumu.

,,Lost On You" jako całość to przyjemny krążek, którego dobrze się słucha, jednak zwyczajnie zabrakło czegoś co szczególnie przykułoby uwagę. Uwielbiam dwie pierwsze piosenki (,,Muddy Waters", ,,No Witness") które intrygują klimatem i zadziornością. Emocjonalne ,,Lost On You" zachwyca, natomiast później jest trochę gorzej. Dodawanie elektronicznych podkładów czy tworzenie piosenek w podobnym stylu nie wyszło na dobre. ..Other People", ,,Strange" czy ,,Tightrope" zlewają się ze sobą. Piosenki są monotonne i szybko wypadają z pamięci. Liczyłam na dużo lepszy materiał, ale wierzę, że na kolejnym krążku Laura pokaże na co ją stać. Ogromnym plusem jest to, że LP jest bardzo szczera i naturalna w tym co robi, a to się ceni.

Ocena: 5,5/10


1 komentarz:

  1. Życzę Wesołych Świąt i zapraszam na ostatnią recenzję z cyklu Namuzowanego Kalendarza Adwentowego.

    OdpowiedzUsuń