środa, 22 maja 2013

All Time Low ,,Dirty Work"

Tytuł: Dirty Work
Wykonawca: All Time Low
Rok: 2011
Single: I Feel Like Dancin', Forget About It, Time-Bomb
Utwory: 1.Do You Want Me (Dead?)
2.I Feel Like Dancin'
3.Forget About It
4.Guts
5.Time-Bomb
6.Just the Way I'm Not
7.Under a Paper Moon
8.Return the Favor
9.No Idea
10.A Daydream Away
11.That Girl
12.Heroes


Dwa lata po wydaniu trzeciego krążka ,,Nothing Personal" chłopaki z All Time Low wydają album ,,Dirty Work". Pokazując przy tym że są otwarci na różne gatunki muzyczne. Do tej pory na albumach amerykańskiej grupy dominował gatunek pop punk. Album ,,Dirty Work" jest małą odskocznią od tego co zespół nagrywał wcześniej, ponieważ znajdziemy na nim utwory utrzymane w stylistyce rock'a alternatywnego. Alex, wokalista i gitarzysta zespołu w jednym z wywiadów podkreślił że: ,,Na albumie są elementy pop punku jakie graliśmy wcześniej. Ta płyta była bardzo pracochłonna, ponieważ chcieliśmy rozwijać nasze brzmienie i doskonalić się. Chcieliśmy nagrać coś co nie jest zgodne z gatunkiem, który graliśmy wcześniej". Jak obiecali tak zrobili.

Album ,,Dirty Work" otwiera pop rockowy utwór ,,Do You Want Me (Dead?)". Piosenka jest przyjemna dla ucha, jednak brakuje mi tutaj charakteru i pazura. Utwór ,,I Feel Like Dancin'" zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Ogromnym plusem jest muzyka oraz sam refren. Piosenka jest przyjemna i taneczna, w sam raz na imprezę. Polecam również obejrzenie teledysku, ponieważ na pewno poprawi wam humor. Jesteście ciekawi jak wyglądają chłopacy przebrani z Lady Gagę z klipu do ,,Bad Romace"? Albo Katy Perry z ,,California Gurls"? Koniecznie musicie zobaczyć teledysk do ,,I Feel Like Dancin'"! Jednym z lepszych utworów na płycie jest ,,Forget About It". Miesza on w sobie różne style, zwrotki są raczej rockowe, natomiast refren jest taneczny z domieszką popu. ,,Guts" zrobił na mnie mniejsze wrażenie, zwrotki są strasznie nudne, jedynie refren fajnie i ciekawie brzmi. ,,Time-Bomb" to świetny pop-rockowy numer, zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jeszcze lepiej się go słucha przy oglądaniu teledysku, ponieważ w nim bardzo dużo się dzieje. Oprócz zespołu grającego na dachu można zobaczyć fragmenty jakby z filmu akcji. Bardzo romantyczny jest utwór ,,Just the Way I'm Not", obok niego nie da się przejść obojętnie. Plusem jest również występujący w nim chórek, który podkreśla charakter tego utworu.
,,Opposites distract, we fall between the cracks. Forget about each other ‘til we get each other back." (PL: Przeciwieństwa się rozpraszają, wpadamy między pęknięcia. Zapominamy o sobie dopóki nie mamy siebie z powrotem.)
Piosenki ,,Under a Paper Moon" i ,,No Idea" są przyjemne dla ucha, ale szczerze mówiąc nie ma w nich nic niezwykłego. Przy słuchaniu tej drugiej strasznie czułam się zmęczona. To jest jeden z gorszych zapychaczy. Jest to zwykły pop. Od przesłuchania płyty ,,Don't Panic" marzyłam aby posłuchać jakieś ballady od All Time Low, której tam nie dostałam. Kolejne nadzieje miałam w ,,Dirty Work" i dostałam, niezupełnie balladę, ,,Return the Favor" to coś w rodzaju rockowej ballady. Od pierwszych brzmień moja pustka została zapełniona przez fantastyczne brzmienie oraz bardzo romantyczny i przyjemny głos wokalisty Alexa. A w dźwiękach pianina jakie usłyszymy pod koniec po prostu się zakochałam! Wiecie że się rozpływam jak słucham ballad w wykonaniu All Time Low :) Kolejną balladą na ,,Dirty Work" jest ,,A Daydream Away". Utwór wykonany jest głównie na gitarze klasycznej, co jest ogromnym plusem, ponieważ zespół nie użył tu innych dźwięków aby zwiększyć efekt, a byłyby to raczej zbędne. Dopiero później utwór nabrał lekkiego tempa, ale jest to znikome, prawie nie zauważalne. Uwielbiam końcowy fragment kiedy Alex śpiewa cicho, bez muzyki, jest to bardzo wzruszające. Utwór ,,That Girl" zrobił na mnie dość pozytywne wrażenie. Osoba, która nie zna tekstu mogła by powiedzieć że piosenka jest wesoła i przyjemna. Lecz zajrzyjmy trochę głębiej, utwór opowiada o dziewczynie, która jest zimna, oszukuje i skacze z kwiatka na kwiatek, a chłopak pomimo tego że twierdzi iż ona jest ,,zimną suką" coś go do niej ciągnie. Finalnie z ich miłości nic nie wyszło, ale za to wyszedł świetny kawałek. ,,Heroes" to pop punkowy utwór z domieszką rocka. Muszę przyznać, że to jeden z lepszych utworów na krążku, ale jest nieco zainspirowany Green Day'em. Ogromnym plusem, kawałka jest energia, która fajnie została przekazana.

Płyta ,,Dirty Work" pozytywnie mnie zaskoczyła. Słuchając płyty ,,Don't Panic" miałam ogromną nadzieję że na krążku znajdą się jakieś ballady, niestety moje modły nie zostały wysłuchane. Na ,,Dirty Work" zespół umieścił dwie wspaniałe ballady: ,,Return the Favor" i ,,A Daydream Away". Ballady od All Time Low to oaza dla uszu. Oprócz tego warto obejrzeć teledyski chłopaków do singli, ponieważ są pełne dobrego humoru (,,I Feel Like Dancin'") albo można obejrzeć ciekawa materiały zza kulis (,,Forget About It"). Ten album bardzo mnie zaskoczył. Krążek znacznie różni się od ,,Don't Panic", a spodziewałam się raczej podobnego materiału. Tym lepiej że chłopaki pokazali że dobrze czują się w każdym gatunku.


Ocena: 7,5/10
Najlepsze: I Feel Like Dancin', Forget About It, Time-Bomb, Just the Way I'm Not, Return the Favor, A Daydream Away, That Girl, Heroes
Najgorsze: Guts, No Idea
Podobne recenzje:

12 komentarzy:

 1. Nie znam... //True-Villain

  OdpowiedzUsuń
 2. Znalazłaś tylko 4 pytania. Nie mogłaś znaleźć czy zapomniałaś?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam i w najbliższym czasie to się nie zmieni ;P
  Nowa recenzja: "Aero-Plan" Ewelina Lisowska (fizzz-reviews.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja właśnie się do nich przekonuję :) Nowy post :]
  http://doniax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapraszam na nową notkę na blogu http://true-villain.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam. Na razie tyle w temacie ;)

  Nowa recenzja na http://The-Rockferry.blog.onet.pl
  http://the-rockferry.blog.onet.pl/2013/05/24/358-caro-emerald-the-shocking-miss-emerald-2013/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie kojarze zespołu. Pozdrawiam!
  http://muzycznomaniaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. To raczej nie moje klimaty... ;)

  Zapraszam na nowy post :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nowa notka na http://true-villain.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nowa recenzja: "Love Lust Faith + Dreams" 30StM (fizzz-reviews.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajne ciuszki. Jednak najbardziej podoba mi się ta żółta bluzeczka.
  Ps.
  Ciekawa recenzja, ale tych panów jakoś nie kojarzę.

  OdpowiedzUsuń