niedziela, 10 marca 2013

Green Day ,,¡Tré!"


Tytuł: ¡Tré!
Wykonawca: Green Day
Rok: 2012
Single: The Forgotten, X-Kid
Utwory: 1.Brutal Love
2.Missing You
3.8th Avenue Serenade
4.Drama Queen
5.X-Kid
6.Sex, Drugs & Violence
7.Little Boy Named Train
8.Amanda
9.Walk Away
10.Dirty Rotten Bastards
11.99 Revolutions
12.The Forgotten

,,¡Tré!" to ostatnia płyta z trylogii ,,¡Uno!",,¡Dos!", ,,¡Tré!". Jak sam wokalista powiedział na tym krążku znajdziemy utwory, które można ,,stworzyć na kacu". Niewątpliwie ta płyta jest najspokojniejsza, ma mniej energii w sobie niż jego poprzednicy, ale w końcu to kac. Przypomnę, że ,,¡Uno!" miał być rozgrzewką przed imprezą, a ,,¡Dos!" imprezą właściwą. Green Day liczy do trzech. I z przytupem zamyka rock 'n' rolową trylogię. Jednak to jeszcze nie wszystko! Zespół zapowiedział że w kwietniu odbędzie się premiera filmu dokumentalnego ,,¡Cuatro!", który ma przedstawiać proces tworzenia trylogii.

Zobacz zdjęcia promujące trylogie!
Album ,,¡Tré!" otwiera dość spokojne ,,Brutal Love". Zazwyczaj przy pierwszej pozycji dostaliśmy bardzo energiczny rockowy utwór w tym wypadku jest znacznie spokojniej, ale nie za spokojnie ;) Mocne dźwięki perkusji rozbrzmiewają dopiero pod koniec kawałka co jest bardzo ciekawe, bo właśnie wtedy dostajemy dawkę dobrego mocnego punk rocka. Piosenka bardzo mi się podoba, opowiada pewną historię, nie są to tylko puste słowa. Ogromnym plusem jest muzyka, która nadaje charakteru i wyrazistości utworowi. Utwór ma prawie 5 minut a przy jego słuchaniu i tak wydaje się jakby był za krótki, jest bardzo wciągający. ,,Missing You" to bardzo pozytywny utwór. Najbardziej podoba mi się refren, jest rytmiczny i taneczny. Podobnie jest z ,,8th Avenue Serenade", tutaj podobają mi się dodatkowe efekty muzyczne w zwrotkach. ,,Drama Queen" to różniący się od pozostałych piosenek utwór. Piosenka rozpoczyna się delikatną gitarą klasyczną, natomiast później rozbrzmiewa perkusja,a zaraz za nią kolejne instrumenty muzyczne. Utwór jest spokojny, lecz nie można się przy nim nudzić. ,,X-Kid" to jeden z moich ulubionych piosenek na płycie. Jest bardzo energiczny i bardzo podoba mi się w nim głos Billiego szczególnie w pierwszej zwrotce. Co ciekawe utwór ,,X-Kid" jest dedykowany dla chłopaka który zginął poprzez nadużycie alkoholu i środków odurzających.

,,I fell in love but it didn't catch your fall Then I crashed into a wall then I fell to pieces on the floor" (PL: Zakochałem się ale nie uległeś mojemu urokowi Wtedy roztrzaskałem się, o ścianę Rozpadając się na wiele kawałków)
Na okładce ,,¡Tré!" jest Tré Cool
,,Sex, Drugs & Violence" to pełen energii utwór. Bardzo podoba mi się jego refren, ma w sobie to "coś". Piosenka jest bardzo dobrym rockowym dynamitem. Utwór ,,Little Boy Named Train" Billie Joe napisał o sobie, opowiada on o byciu zagubionym. Jest również pewną historią, mówi że kiedy był dzieckiem cały czas się gdzieś włóczył i nie całkiem miał pojęcie gdzie akurat był. Gubił się we własnych myślach. ,,Amanda" to bardzo szybki utwór. Niestety jest jednym z wielu i nie ma w nim nic szczególnego. Ale również można słuchać go z przyjemnością a nie irytacją. Kolejną perełką jest ,,Walk Away". Od pierwszych brzmień utwór zrobił na mnie bardzo dobre, pozytywne wrażenie. Oprócz genialnej muzyki ogromnym plusem jest głos samego Billiego, słychać że wczuł się w nagrywanie utworu i również występuje tu moja ulubiona "chrypka" :) Co jeszcze znajdziemy na ostatnim albumie z trylogii? Pełne humoru ,,Dirty Rotten Bastards". Gdyby ktoś przypadkiem natrafił na ten utwór pomyślałby że to jakiś żart. W niektórych momentach muzyka jest naprawdę zaskakująca. Utwór jest bardzo przemyślany. Miejscami muzyka i sposób w jakim Billie śpiewa jest naprawdę zabawny. Oprócz tego jest to bardzo dynamiczna piosenka, który trwa ponad 6 minut! Nie można się przy niej nudzić. ,,99 Revolutions" to jedna z ulubionych piosenek chłopaków z Green Day. Tak również postanowili nazwać swoją najnowszą trasę niegdyś ¡Uno! ¡Dos! ¡Tré! Tour zmieniło nieoczekiwanie nazwę na 99 Revolution Tour. Co tu ukrywać? Piosenka jest bardzo dobra! O ,,The Forgotten" wypowiedziałam się już wcześniej przy recenzji Soundtracku do Sagi Zmierzch: Przed Świtem część 2. Moje zdanie o tej piosence się nie zmieniło, nadal lubię go słuchać. Utwór jest ciepły, wrażliwy i oddaje niesamowite emocje.

Przeczytałam wiele opinii o tym że ,,¡Tré!" to najgorszy album z trylogii. Ja z taką opinią się nie zgadzam. Każdy album to odrębna historia, na każdym jest mnóstwo perełek, ale niestety jeżeli jest to trylogia to nie da się uniknąć porównań. Spójrzmy trochę inaczej, gdyby nie było ,,¡Uno!",,¡Dos!" ta płyta też by się obroniła. ,,Brutal Love", ,,X-Kid" czy ,,Walk Away" to numery na najwyższym poziomie. W czerwcu koncert Green Day w łódzkiej Atlas Arenie, wybieracie się?? :)


Ocena: 8/10
Najlepsze: Brutal Love, X-Kid, Sex, Drugs & Violence, Walk Away, Dirty Rotten Bastards, 99 Revolution, The Forgotten
Najgorsze: -
Podobne recenzje:
   

7 komentarzy:

 1. Fajna ta piosenka :)
  http://doniax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak pewnie wiesz, póki co od Green Day znam tylko płytę "American Idiot", ale tak bardzo mi się spodobała, że na pewno sięgnę po resztę twórczości zespołu. Pozdrawiam, True-Villain/Namuzowani

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na nową notkę : ) http://jusinks.blogspot.com
  Ps.
  Ciekawa recenzja. Szczerze mówiąc nie znam tej płyty chłopaków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Musze sie w końcu wziąć za trylogię ;)

  Zapraszam na nowy post na http://the-rockferry.blog.onet.pl, gdzie pojawiła sie recenzja nowej płyty Dido raz co nieco o jej duecie z Eminemem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nowa notka na true-villain.blog.pl a w niej m.in. nowa recenzja i ważne ogłoszenie. Zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam na nowy post na http://The-Rockferry.blog.onet.pl, gdzie pojawiła się recenzja "Heal" Loreen.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z początku lubiłem "Tre!", dziś średnio, jednak i tak uważam je za lepsze od "Dos!". Uwielbiam "Brutal Love" oraz "Dirty Rotten Bastards", do reszty rzadko wracam.
  Nowe notki na: http://namuzowani.blog.onet.pl oraz http://fizzz-reviews.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń