niedziela, 17 lutego 2013

Olly Murs ,,Right Place Right Time"


Tytuł: Right Place Right Time
Wykonawca: Olly Murs
Rok: 2013
Single: Troublemaker, Army of Two
Utwory: 1.Army of Two
2.Troublemaker (feat. Flo Rida)
3.Loud and Clear
4.Dear Darlin'
5.Right Place Right Time
6.Hand on Heart
7.Hey You, Beautiful
8.Head to Toe
9.Personal
10.What a Buzz
11.Cry Your Heart Out
12.One of These Days


Olly Murs to 29-cio letni angielski kompozytor i wokalista. Odniósł sukces w 2009 roku dzięki szóstej edycji angielskiego programu X-Factor, w którym zajął drugie miejsce. ,,Right Place Right Time" nie jest debiutanckim albumem wokalisty. Murs oprócz wspomnianej płyty ma na swoim koncie jeszcze dwa krążki: ,,Olly Murs" i ,,In Case You Didn't Know". Pomimo tego, że Olly nie jest w Polsce jakoś wybitnie rozpoznawany, zapewne każdy z nas zna jego hity takie jak m.in. ,,Heart Skips a Beat" czy ,,Dance with Me Tonight”, które w 2011 roku podbijały stacje radiowe. Czy ta płytą ma szanse podbić polski rynek? Tak, Olly już ma u nas swoje fan kluby, a jego hit nagrany wspólnie z Flo Ridą ,,Troublemaker" nie opuszcza stacji radiowych i muzycznych.


Zobacz zdjęcia promujące album
Płytę otwiera taneczny kawałek ,,Army of Two", od pierwszych brzmień utwór bardzo mi się podobał, co tu ukrywać, zwrotki są na najwyższym poziomie, jednak całą magię przerwał refren. Refren to straszny kicz, nie podoba mi się jak Olly śpiewa w nim takim cienkim głosem, szkoda bo utwór mógłby być bardzo dobry.  Utworu ,,Troublemaker" chyba nie muszę przedstawiać. Piosenka to największy hit radiowy ostatnich tygodni i bardzo dobrze, bo piosenka jest na wysokim poziomie. Pomimo tego, że to zwykły pop, za każdym razem jak słucham jakiegoś utworu Mursa, jestem pod ogromnym wrażeniem. Chłopak ma kawał dobrego głosu i wie jak oczarować kobiety :) Myślę, że duet z Flo Ridą, bardzo pomógł aby wypromować nie tylko piosenkę, ale również Mursa.  ,,Loud and Clear" bardzo mnie oczarował, jest to utwór trochę wolniejszy od poprzednich, jednak w tle miejscami słychać szybsze brzmienie. Bardzo dobrym pomysłem, było zaangażowanie chórku. Ballada ,,Dear Darlin'" bardzo przypadła mi do gustu. Jest to świetny, romantyczny kawałek. Chyba niejedna dziewczyna wyobrażała sobie, że Murs właśnie jej dedykuje tą balladę :) Wokalista jest w nim, taki delikatny, romantyczny i z klasą.
,,Dear Darlin’, please excuse my writing. I can’t stop my hands from shaking cos I’m cold and alone tonight. I miss you and nothing hurts like no you." (PL: Kochanie, przepraszam za moje pismo. Dzisiejszej nocy moje ręce się trzęsą z zimna i z samotności. Tęsknię za Tobą i nic tak nie rani jak brak Ciebie.)
,,Right Place Right Time" to zwykły popowy kawałek, jednak nogi same rwą się do tańca :) To świetna piosenka na imprezę. Najbardziej podoba mi się żywy refren. ,,Hand on Heart" bardzo przypomniał mi jedną z piosenek Bruno Marsa. Olly Murs to chyba taki angielski odpowiednik Bruno Marsa. Przy piosence ,,Hand on Heart" poczułam dokładnie takie same emocje jak przy słuchaniu ,,Grenade" amerykańskiego wokalisty, pomimo tego że ten Mursa jest znacznie weselszy. Pozytywne wrażenie zrobił na mnie kawałek ,,Hey You, Beautiful". O czym jest? Oczywiście o miłości! ,,Head to Toe" na początku nie doceniłam. Piosenka jest bardzo pozytywna, ciepła i pełna energii. Nie jest, czymś niezwykłym w porównaniu do poprzednich piosenek, ale jest bardzo pozytywna. Od pierwszych brzmień mamy wrażenie że ,,Personal" to ballada, jednak szybko delikatna muzyka zamienia się w taneczny pop. ,,Personal" to bardzo przeciętny utwór. Nie ma w nim nic niezwykłego, nie ma w nim tej pozytywnej energii, która była w poprzednich piosenkach. ,,What a Buzz" to bardzo miły dla ucha numer. Muzyka, znacznie różni się od tej z poprzednich utworów. Ogromnym plusem, dla tego kawałka są słyszane w tle gwizdanie w rytm muzyki. ,,Cry Your Heart Out" to bardzo przyjemny dla ucha utwór. Podobają mi się w tle występujące chórki, ponieważ dodają uroku i niepowtarzalności temu utworowi. Piosenka na pewno zrobiłaby furorę w radiach, może będzie następnym singlem? Na dobre zakończenie albumu, piękna ballada ,,One of These Days". W utworze słychać jakie niezwykłe możliwości wokalne ma Murs. Bardzo podoba mi się jak Olly śpiewa szeptem, jest to piękne a zarazem romantyczne. Mam ogromną słabość do dobrze śpiewających muzyków i muszę przyznać że Olly podbił moje serce.
Muzyka Ollyego to pop połączony z nowoczesnymi brzmieniami. Mimo tego że uważam, że taka muzyka to tylko komercja muszę powiedzieć, że ta płyta mnie oczarowała. Jestem pod ogromnym wrażeniem głosu, jaki ma Wokalista. Zdecydowanie Murs powinien śpiewać więcej ballad, bo własnie w takich powolnych utworach brzmi najlepiej. Za Ollyego trzymam kciuki i życzę wymarzonej kariery.


Ocena: 7/10
Najlepsze: Troublemaker, Loud and Clear, Dear Darlin', Hand on Heart, Cry Your Heart Out, One of These Days
Najgorsze: Personal


8 komentarzy:

 1. Nie znam, nie lubię, nie poznam chyba, że mnie ktoś zmusi.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie dłużej posłucham ;)
  http://doniax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowa notka na jusinks.blogspot.com
  Ps.
  Ciekawa recenzja, ale szczerzę mówiąc to zupełnie go nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Actually no matter if someone doesn't understand then its up to other users that they will assist, so here it happens.

  Here is my site - jukeboxalive.com
  My webpage: http://gt-tommi.badiane.info

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa recenzja :) Obserwujemy ? http://kolorowe-podswiadomosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam na nową recenzję na http://The-Rockferry.blog.onet.pl (Maroon 5 "Hands All Over").

  OdpowiedzUsuń
 7. "Army of Two" nie lubię, "Troublemaker" jest ok.
  Zapraszam na http://Namuzowani.blog.onet.pl, gdzie właśnie pojawiła się nowa notka oraz http://Fizzz-Reviews.blogspot.com, gdzie znajdziesz recenzję "Push and Shove" No Doubt. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Do yοu haνe a spam problem on thiѕ blog; I also
  am a blоggeг, and I waѕ wonԁerіng yοuг situаtion;
  many of us hаve creаted sοme nіce pгοceduгes and ωe are looking to exсhange methods with
  otheг folks, ωhy not shoot me аn e-maіl if interestеd.


  Heге is my webрage; http://all-i-want.romanherzog.de/

  OdpowiedzUsuń