niedziela, 6 stycznia 2013

Selena Gomez&The Scene ,,Kiss&Tell"

Tytuł: Kiss&Tell
Wykonawca: Selena Gomez&The Scene
Rok: 2009
Single: Tell Me Something I Don't Know, Falling Down, Naturally
Utwory: 1.Kiss&Tell
2.I Won't Apologize
3.Falling Down
4.I Promise You
5.Crush
6.Naturally
7.The Way I Loved You
8.More
9.As A Blonde
10.I Don't Miss You At All
11.Stop&Erase
12.I Got U
13.Tell Me Something I Don't Know
14.Naturally (Dave Aude Radio Mix)


Jeżeli jest ktoś u źródła popularności trzeba robić wszystko aby się na tej popularności utrzymać i co najważniejsze zarabiać i to całkiem spore pieniądze. Wielokrotnie mówiono o tym że Selena Gomez znana z serialu Disney Channel ,,Czarodzieje z Waverly Place" ma szanse pobić swoją koleżankę z branży Miley Cyrus, która w tym samym czasie podbijała serca młodych nastolatków w serialu ,,Hannah Montana". Robiono wszystko aby zarabiać pieniądze na rozgłosie o tym że dziewczyny ze sobą rywalizują. Nie wystarczyła już konkurencja w graniu w serialach dla dzieci dlatego wytwórnia muzyczna Hollywood Records współpracująca z Disneyem wzięła Selenę pod swe "skrzydła" i za sponsorowała nagranie pierwszej debiutanckiej płyty. Czy Selena nagrałaby płytę gdyby nie była gwiazdą Disneya? Na ten temat odbyło się wiele spekulacji, tak samo o tym czy Gomez faktycznie dobrze śpiewa. Ja osobiście nie mam nic do jej głosu, mimo tego że brzmi dziecinnie, ale nie można zaprzeczyć że ma mniej możliwości wokalnych niż jej koleżanka Demi Lovato.

,,Falling Down"
Płytę ,,Kiss&Tell" otwiera utwór o tym samym tytule. Muzyka jak i sam tekst jest bardzo żywiołowy. Czyżby panna Gomez zainspirowała się Avril Lavigne lub Hayley Williams? W wielu wywiadach wspominała że jest ich fanka. Jednak bardzo daleko jej do nich. Myślę, że nic już jej nie pomoże w oderwaniu się od określeń "gwiazdka Disneya". ,,I Won't Apoligize" to jedyna autorska piosenka Seleny na krążku. Ale nie można powiedzieć, że jest zła. Ciesze się że Gomez nie liczy na innych autorów piosenek tylko sama próbuje także coś naskrobać. Można mieć zarzut że napisała tylko jedną piosenkę, ale każdy rozwija się w swoim tempie i również nie każdy ma talent do układania tekstów, przede wszystkim liczy się jak dany artysta śpiewa, a czy pisze teksty to swoją drogą. Muszę pochwalić ,,Falling Down" ponieważ jest to jedyna piosenka Seleny, która od 2009 roku jeszcze mi się podoba. Bardzo podoba mi się nietuzinkowa muzyka, która w innych utworach piosenkarki się nie powtarza. To jest jeden z lepszych utworów na krążku i chyba także w całej karierze Gomez. O ,,I Promise You" i ,,I Don't Miss You At All" trudno mi coś o nich powiedzieć, to średnie kawałki, nie mają w sobie nic nadzwyczajnego. W tym drugim jedynie podoba mi się refren, moment w którym Selena śpiewa tytuł. Nie wiem czemu ale utwór bardzo kojarzy mi się z Amy McDonald. W ,,Crush" wokal Seleny bardzo przypomina mi Toli z Blog 27. Co bardzo mnie męczy :) Kolejny to ,,Naturally" nie patrząc na bezsensowny tekst, piosenka bardzo mi się podoba. Jest wesoła, w fajnym klimacie a przecież właśnie o to chodziło, aby dziesięciolatki mogły posłuchać piosenek idealnych do swojego wieku. ,,The Way I Loved You" to druga i ostatnia ballada na ,,Kiss&Tell". Nie ma nic w sobie nadzwyczajnego, jest przeciętna, nie odnoszę żadnych uczuć podczas słuchania tej piosenki. Uwielbiam ,,More", ma świetny klimat, takich utworów tutaj zdecydowanie brakuje!
,,Let's go take over the dance floor; You'd be mine and I will be yours; Come on and let it play; Let me here you say more, more, more.; I want more." (PL: Chodźmy, przejmijmy parkiet; Będziesz mój, a ja będę Twoja; Chodźmy i pozwólmy temu grać; Pozwól mi usłyszeć, jak mówisz; Więcej, więcej, więcej; Chcę więcej)
,,As a Blonde" to chyba jakieś nieporozumienie? Piosenka, taneczna, fajna, ale o niczym! Kto to pisał? To piosenka nr 1 z płyty ,,Kiss&Tell" z najgłupszym tekstem! Jak można zaśpiewać, a co dopiero napisać takie głupoty!
,,And come back as a blonde; Try a different lipstick on; As a blonde; Will I get whatever I want; I'll be ever so enticing; Cake a lot of icing; Never have to watch my weight; Yeah when I'm gone; I'm gonna come back as a blonde" (PL: I powrócić jako blondynka; Wypróbować nowy błyszczyk; Jako blondynka; Czy dostanę co chcę; Będę przyciągać; Jeść dużo lodów; Nie będę musiała pilnować wagi; Tak, kiedy odejdę; Wrócę jako blondynka)
Zobacz zdjęcia promujące album!
,,Stop&Erase" jest bardzo przeciętne, nic nowego nie wnosi. Najsłabszym punktem piosenki, jak i zresztą całej płyty są piosenki (prawie wszystkie o miłości) i monotonia. W ,,I Got U" można usłyszeń trochę mocniejsze brzmienia, jednak jest to najzwyklejszy pop. Piosenka trochę przypomina mi ,,More" nieraz panują identyczne klimaty, jednak jest dużo słabsza. Na ,,Kiss&Tell" dodatkowo pojawiła się nowa wersja utworu ,,Tell Me Something I Don't Know", który Selena nagrała do filmu w którym odegrała główną rolę ,,Kopciuszek - roztańczona historia". Jak mam oceniać obie wersje to bezapelacyjne wybiorę nową. Ta ma trochę większego "pazura". Najbardziej podoba mi się fragment hip hopu (spokojnie nie jest wykonany przez Selenę :D). Na sam koniec remix ,,Naturally" - idealny na parkiet!

Selena wraz ze swoim zespołem The Scene nagrała album, na który składają się popowe piosenki z domieszką elektroniki i dance'u. Jednak w niektórych utworach można usłyszeć mocniejsze brzmienie. Jak już wcześniej wspomniałam najsłabszym elementem krążka jest monotonia i teksty które wszystkie mają ten sam temat: miłość. Ubolewam nad ,,As a Blonde" bo to naprawdę mógłby być hicior gdyby nie głupi tekst. Przyznam się że nigdy nie słyszałam piosenki z tak beznadziejnym tekstem. Piosenki w sam raz na parkiet!


Ocena: 4/10
Najlepsze: Falling Down, More
Najgorsze: As a Blonde
Podobne recenzje:
 

8 komentarzy:

 1. Lubię ją. Z tej płyty coś tam znam, ale raczej się nie na ten temat nie wypowiem. Muszę przyznać, że Selena jest naprawdę śliczną dziewczyną.
  Pozdrawiam, True-Villain.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Selene, kiedyś lubiłem jak, żyłem Disney Channel. Teraz uważam, że jakoś rewelacji nie ma, i wole jak gra w filmach niż śpiewa.
  Zapraszam do mnie http://time-for-music.blog.pl/ dopiero zaczynam

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno nie słuchałam, ale jakoś nie żałuję :)

  Zapraszam na nowy post na http://The-Rockferry.blog.onet.pl, gdzie ukazała się recenzja "Pardise (EP)" Lany Del Rey

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie cierpię utworu tytułowego, całkiem podoba mi się "I Promise You" i to tyle, jeśli chodzi o ten krążek. Lipa.
  Nowa recenzja: "The Sea" Corinne Bailey Rae (fizzz-reviews.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy jej jakoś nie lubiłam, a miałam taki okres, kiedy słuchałam podobnej muzyki (ciężko sie przynać) :P :D

  U mnie nn, zapraszam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nowa notka na: http://true-villain.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapraszam na nowy post na http://The-Rockferry.blog.onet.pl. A w nim recenzja płyty "Here We Go Again" Demi Lovato.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nowa notka na blogu http://jusinks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń