niedziela, 27 stycznia 2013

Nickelback ,,Curb"


Tytuł: Curb
Wykonawca: Nickelback
Rok: 2002
Single: Fly
Utwory: 1.Little Friend
2.Pusher
3.Detangler
4.Curb
5.Where?
6.Falls Back On
7.Sea Groove
8.Fly
9.Just Four
10.Left
11.Window Shopper
12.I Don't Have


Premiera ,,Curb" w 1996 roku odbyła się tylko w Kanadzie. Po ogromnym sukcesie drugiego krążka ,,Silver Side Up" którego premiera odbyła się już na świecie, wytwórnia Roadrunner Records postanowiła wydać reedycję krążka ,,Curb" aby fani m.in. w Europie mogli zapoznać się z debiutanckim albumem Nickelback. Czym reedycja różni się od pierwszej wersji? Jedynie okładką. Porównując zespół Nickelback do muzyki którą wykonywał w 1996 roku a teraz jest milowa różnica. Obecnie zespół miesza brzmienia popu z rockiem, natomiast jeszcze kilkanaście lat temu Nickelback grali głównie metal.

Pierwsza wersja okładki ,,Curb"
Album otwiera rockowy ,,Little Friend". Uwielbiam takie klimaty w jakich jest płyta ,,Curb" ale uważam, że piosenka ,,Little Friend" jest bardzo ciężka, nie chodzi o wokal, bo jest w porządku jednak muzyka jest zbyt chaotyczna. Podoba mi się ,,Pusher". Utwór w zwrotkach nieco delikatny, dzięki czemu można usłyszeć niesamowity głos Chad'a Kroeger'a. a podczas refrenu możemy posłuchać dobrego alternatywnego metalu. W ,,Detangler" nie podoba mi się refren, jest niespójny a ciągłe powtarzanie tego samego słowa po chwili brzmi nijako. Utwór ,,Curb" zaczyna się delikatnie i bardzo tajemniczo, momentami można usłyszeć mocniejsze brzmienie, które po raz kolejny przechodzi w delikatną melodię. Pomysł na piosenkę ciekawy. To jeden z lepszych utworów na krążku, oprócz fajnie nagranego wokalu ogromnym plusem jest muzyka. Kiedy pierwszy raz usłyszałam ,,Where?" wiedziałam że to jest to! Dobrą piosenkę poznaje się od pierwszych brzmień, nie trzeba słuchać jej kilka razy aby trafiła w gust, tak było w przypadku ,,Where?". Utwór jest niesamowity i tutaj muszę po raz kolejny pochwalić bardzo dobry i rockowy głos Kroeger'a.
,,I was wrong to think that I could ever trust in you, I was wrong to think that you might want to trust me, too" (PL: Myliłem się, myśląc, że mogłem pokładać ufność w Tobie, Myliłem się również, myśląc, że możesz mi zaufać)
Nickelback
,,Falls Back On" jest przeciętne. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Utwór ,,Sea Groove" jest zbyt chaotyczny. Momentami bardzo podoba mi się dobrze skomponowana muzyka. Nie da również się nie zauważyć jak wokalista idealnie oddaje uczucia tej piosenki. Pierwszym i ostatnim singlem z płyty jest ,,Fly".  Muszę przyznać że to udana kompozycja. Utwór jest rytmiczny, ale gatunkowo nie różni się od reszty. Bardzo podoba mi się refren, jest świetnie skomponowany i słychać że jest dopracowany. W końcu to singiel :) W ,,Just Four" bardzo podoba mi się rockowy klimat. Muzyka do każdej zwrotki tekstu jest fajnie dopasowana. ,,Left" średnio mi się podoba. Refren jest zbyt chaotyczny, miejscami nawet nie podoba mi się głos wokalisty. ,,Window Shopper" to chyba jakieś nieporozumienie. To chyba najgorszy utwór na płycie. Beznadziejna muzyka, beznadziejny wykon, masakra. Szkoda, bo tekst jest nawet ok. Na koniec dobry, rockowy kawałek ,,I Don't Have".

Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo każdą piosenkę na albumie napisał wokalista Chad Kroeger,a muzyką zajął się cały zespół Nickelback. Co świadczy o profesjonaliście i zaangażowaniu. Teraz rzadko się zdarza aby wokalista napisał każdy kawałek na swoim krążku. Ale jak widać można :) Niektóre utwory na płycie są zbyt chaotyczne, jakby nagrywane na szybko. Ale na płycie jest również kilka perełek. Gdy pierwszy raz słuchałam tego albumu, byłam pod wrażeniem, za drugim razem zaczęłam się nudzić i niezbyt mi się to już podobało, a wniosek jest taki że to album tylko na jeden raz :/


Ocena: 3,5/10
Najlepsze: Curb, Where?, Fly
Najgorsze: Little Friend, Detangler, Left, Window Shopper

6 komentarzy:

 1. Nie znam, ale podoba mi się głos tego kolesia :)
  NN na fizzz-reviews.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słucham. Wokal ma spoko, ale muzyka moim zdaniem już gorsza.
  Pozdrawiam, True-Villain.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Trafiłaś w 10 z tą recenzją. Uwielbiam ten zespół, co prawda najbardziej te najnowsze piosenki,ale ogólnie też lubię.
  http://doniax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za nimi

  Zapraszam na nową recenzję na http://The-Rockferry.blog.onet.pl (Nightwish "Imaginaerum")

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo, nagłówek z Taylor <3 Ostatnio bardzo ją polubiłem :)
  Nowa recenzja: "The Singles" Goldfrapp (fizzz-reviews.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam na nową notkę:) {http://jusinks.blogspot.com}

  OdpowiedzUsuń