niedziela, 23 grudnia 2012

Christina Aguilera ,,My Kind Of Christmas"


Tytuł: My Kind of Christmas
Wykonawca: Christina Aguilera
Rok: 2000
Single: The Christmas Song, Christmas Time
Utwory: 1.Christmas Time
2.This Year
3.Have Yourself a Merry Little Christmas
4.Angels We Have Heard on High (featuring Eric Dawkins)
5.Merry Christmas, Baby (featuring Dr. John)
6.Oh Holy Night
7.These Are the Special Times
8.This Christmas
9.The Christmas Song
10.Xtina's Xmas
11.The Christmas Song (Holiday Remix)

Zapewne długo nie sięgnęłabym po ten album gdyby nie to że chciałam ocenić jakąś płytę związaną ze zbliżającymi się świętami. Na ,,My Kind Of Christmas" trafiłam zupełnie przypadkiem, nie byłam przekonana co do niej, więc postanowiłam zaryzykować i raczej się nie zawiodłam. Na ,,My Kind Of Christmas" znajdziemy nie tylko utwory napisane przez samą Christinę,ale także covery. Każdy pewnie teraz pomyślał ,,Last Christmas" a ja zaprzeczę. Usłyszymy tutaj nieznane wcześniej, wyszukane, świąteczne utwory.

Zobacz zdjęcia promujące album!
,,Christmas Time" jest bardzo tanecznym utworem. Najbardziej
podoba mi się refren, gdzie możemy usłyszeć obok mocnego wokalu Christiny, delikatny chórek. Uwielbiam ,,Have Yourself a Merry Little Christmas", który jest niezwykle pięknym utworem, wydawać by się mogło że jego poprzednik niewiele ma wspólnego z tematyką, za to ten napełnia niedosyt. Nie da się zaprzeczyć że Aguilera dobrze śpiewa, nie tyle dobrze co rewelacyjnie. W tej piosence możemy poczuć magię nie tylko świąt, ale także pięknego, mocnego i niezwykłego wokalu Artystki, przez duże ,,A". ,,This Year" podobał mi się od samego początku, to świetny taneczny utwór, który swobodnie wybronił by się sam. Co jeszcze znajdziemy na krążku? Oprócz autorskich kawałków, Christina postanowiła również dodać covery. Nie poszła na łatwiznę i nie zaśpiewała popularnego utworu świątecznego ,,Last Christmas" czy ,,Jingle Bells" ale zaśpiewała dość wyszukane utwory m.in. ,,Angels We Have Heard on High", który pochodzi z XIX wieku! za co ma u mnie wielkiego plusa! Uwielbiam ,,Merry Christmas, Baby". Słychać że Christina oddaje ogromne emocje tego utworu, a to jaki ma niesamowity głos przyprawa o ciarki. Jest jednoczenie mocny, wyrazisty i seksowny. Dr. John idealnie dopełnia całości. ,,Oh Holy Night" to kolejny przepiękny utwór na świątecznym krążku. Po raz kolejny Aguilera przekazuje wprost nam swoje emocje towarzyszące tej piosence. ,,These Are The Special Times" jest trochę szybszy od swojego poprzednika. Utwór jest magiczny i ciepły a głos Christiny dodaje jemu pazura i wyrazistości. Z kolei do ,,This Christmas" można nawet trochę potańczyć. ,,The Christmas Song" to kolejna piękna ballada, która na pewno znajdzie się na mojej płycie z utworami świątecznymi. Utwór jest przede wszystkim bardzo wzruszający, dzięki niemu mimo braku śniegu można poczuć klimat świąt. ,,Xtina's Xmas" to zarazem najkrótsza piosenka na ,,My Kind Of Christmas" i najdziwniejsza, ponieważ nie dość że jest w nim bardzo dużo remixu i momentów electro to składa się tylko z słów ,,It’s Christmas time", przypuszczam że miał być to przerywnik. Utworem zamykającym krążek jest ,,The Christmas Song (Holiday Remix)", który jest porażką. Sam utwór ,,The Christmas Song" zaliczyłam do najlepszych, zaś ten remix muszę wpisać do najgorszych. Moim zdaniem, psuje on estetykę i magię utworu pierwotnego. Szkoda, że tak ,,My Kind Of Christmas" musiało się zakończyć, dwoma fatalnymi kompozycjami.

,,The Christmas Song"
Niemożna przejść obojętnie obok tak mocnego i charakterystycznego atutu Aguilery jakim jest jej głos. Wszystkie piosenki na ,,My Kind Of Christmas" są niesamowicie dopracowane i zyskują wysoki poziom. Bardzo podoba mi się że na płycie nie tylko usłyszymy pop, ale także elementy jazzu (np.,,Merry Christmas, Baby"). Najdziwniejsze jest to że piosenki zachowują charakter świąt, a jednak nie ma tam dzwoneczków i innych odgłosów, do których przywykliśmy w świątecznych kompozycjach. Tym, jak i każdym albumem Christina udowadnia że jest divą i Artystką przez wielkie "A".


Ocena: 6,5/10
Najlepsze: Have Yourself a Merry Little Christmas, This Year, Merry Christmas,Baby, Oh Holy Night, The Christmas Song
Najgorsze: Xtina's Xmas, The Christmas Song (Holiday Remix)


4 komentarze:

 1. Niestety nie znam, ale muszę przyznać, że Christina ma dobry głos.
  True-Villain

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam "Merry Christmas, Baby"! Zresztą pozostałe świąteczne utwory Christiny też są bardzo dobre.
  Spodobał mi się Twój blog. Będziemy się informować o nowych notkach?
  Wesołych świąt: recenzja "Merry Christmas" Marii Carey na blogu http://FIZZZ-REVIEWS.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na świąteczną notkę {jusinks.blogspot.com}

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ten album. Xtina świetnie śpiewa

  Zapraszam na nowy post na The-Rockferry z recenzją płyty "Fortune" Chrisa Browna. Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń