niedziela, 9 września 2012

Burleska


Tytuł: Burleska (Burlesque)
Reżyser: Steve Antin
Główne role: Christina Aguilera (Alice "Ali" Rose), Cher (Tess), Peter Gallagher (Vince Scali), Cam Gigandet (Jack Miller)
Gatunek: Muzyczny
Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
Rok: 2010

Jakiś czas temu miałam okazję obejrzeć najnowszy film z Christiną Aguilerą o tytule ,,Burleska". Zawsze chciałam zobaczyć ten film, dwa muzyczne giganty w jednym filmie, pomyślałam ,,to jest coś!" Pomimo banalnego przebiegu akcji warto było go obejrzeć.
Ali, dziewczyna z małego miasteczka obdarzona wspaniałym głosem, decyduje się na ucieczkę od codziennych trudów i niepewnej przyszłości i podąża za swoimi marzeniami do Los Angeles. Po serii niepowodzeń, natyka się przypadkiem na The Burlesque Lounge, majestatyczny, ale podupadający teatr, wystawiający rewię. Szokujące kostiumy i śmiała choreografia zachwycają Ali. Zdeterminowana i nieugięta dziewczyna dostaje pracę kelnerki od Tess, właścicielki klubu i gwiazdy burleski. Wkrótce potem bohaterka zaprzyjaźnia się z jedną z tancerek, znajduje wroga w zazdrosnej o jej talent gwiazdce, a także zdobywa uczucie przystojnego Jacka.
Warto obejrzeć ten film m.in. dla potężnego wokalu Christiny, który naprawdę robi ogromne wrażenie. Dzięki temu filmowi zmieniłam również swoje zdanie na temat Aguilery, zawsze była dla mnie kimś wielkim, jej głos zwalał z nóg a tu nagle zobaczyłam teledysk do ,,Not Myself Tonight" i czar prysł. Wyglądała w nim strasznie, ,,tania podróbka Lady Gagi" pomyślałam, ale ten film potwierdził tylko że jest Artystką absolutną i takie błędy można jej wybaczyć :) Do filmu zostały użyte też fantastyczne stroje dla tancerek, które naprawdę warto zobaczyć.
Jest to bardzo doby film, dlatego zachęcam do obejrzenia go. Mimo tego że akcja jest banalna i jest mnóstwo takich produkcji ten ma coś w sobie co przyciąga uwagę. Jeszcze raz zachęcam do obejrzenia.

Moja ocena: ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

1 komentarz:

  1. Lubię ten film, choć wole oglądać go raz na jakiś czas a nie ciągle ;) Za to często mogłabym słuchać piosenek z soundtracku.


    Zapraszam na nowy post na The-Rockferry.blog.onet.pl

    OdpowiedzUsuń