środa, 5 czerwca 2013

Green Day w Polsce - czym nas zaskoczą?

Koncert Green Day w Polsce to jedno z największych wydarzeń bieżącego roku. Pomimo tego że przyjazd kalifornijskiego zespołu do naszego kraju nie był szczególnie reklamowany (porównując szum z Beyonce czy Laną Del Rey) to i tak ogromna liczba miejsc w łódzkiej Atlas Arenie zostanie zajęta. Bilety Golden Circle i Płyta nie są już dostępne od kilku tygodni., jednak dla spóźnialskich czekają jeszcze pojedyncze miejsca na trybunach.


Mogę również nieco uspokoić osoby, które twierdzą że na trybunach nie będzie dobrego widoku, otóż widok w miejscach D,E,F,R,P i O będzie o wiele lepszy niż na Płycie. Ponadto każde miejsce możecie śmiało sprawdzić na stronie Atlas Areny: TUTAJ

cośtam

Z powodu dużego zainteresowania koncertem organizator prosi o przybycie na koncert z odpowiednim wyprzedzeniem. Gdyż można sobie wyobrazić ile trzeba będzie stać w kolejce jak nagle każdy przyjdzie na ostatni dzwonek, wtedy można być pewnym że nie zobaczy się całego show! Wejść na koncert będzie można o godzinie 18:00. Występ supportu - All Time Low rozpocznie się o godzinie 19:15, natomiast Green Day zagra o 20:30. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany godziny! Pytania i odpowiedzi odnośnie koncertu TUTAJ.


Swoją europejską trasę koncertową 99 Revolutions Tour, Green Day rozpoczął 24 maja od Fiery (Mediolanu). Zagrali tam... uwaga! 30 PIOSENEK! Tak. Tracklista 99 Revolutions Tour wynosi 30 piosenek i można usłyszeć pojedyncze utwory z prawie każdej płyty grupy! Ponadto osobom wybierającym się na koncert proponuję dobrze zapoznać się z utworami Green Day, aby móc śpiewać razem z nimi. Radzę również nie nastawiać się na jedną tracklistę ponieważ w Belgradzie zrobili niespodziankę fanom i zaśpiewali trochę inne piosenki jakie zaprezentowali w Mediolanie. Ale o tym za chwilę :)
Tracklista z Fiery:


27 maja odbył się koncert Green Day w Belgradzie, był to pierwszy koncert w historii zespołu zagrany w Serbii. Tym razem chłopacy postanowili zaskoczyć fanów grając... cały album ,,Dookie"! włącznie z takimi kawałkami jak: ,,Having A Blast" czy ,,Sassafras Roots", których nie wykonali na żywo od 1997 roku! Fani byli wniebowzięci! Nie dość że Green Day zagrał pierwszy raz w Serbii to jeszcze fani mogli usłyszeć cały kultowy album ,,Dookie" na żywo! Oczywiście po raz kolejny zagrali 30 utworów.
Tracklista z Belgradu:


1 czerwca obył się kolejny koncert w ramach europejskiej trasy 99 Revolutions Tour, tym razem Green Day odwiedzili Londyn. Po raz pierwszy wykonali utwór ,,Missing You" na żywo. 
Tracklista z Londynu:


14 maja opublikowano materiał zza kulis 99 Revolutions Tour. W odcinku „Rig Rundown” przybliża nam organizację koncertów Green Day’a od strony technicznej. W programie, dźwiękowcy zespołu opowiadają o instrumentach na jakich grają chłopaki, jakich wzmacniaczy i kolumn używają itp… Dlaczego o tym piszę? Ponieważ w schowku na gitary Billie'go jest karta z napisem ,,Come To Poland"! Jak myślicie co to oznacza? :)


Co zaśpiewają w Polsce? Trudno wywnioskować, gdyż zespół stara się na każdym koncercie zaprezentować inny repertuar. Na pewno możemy się spodziewać 30 piosenek w tym stałych punktów: ,,99 Revolutions", ,,Know Your Enemy", ,,Stop When the Red Lights Flash", ,,Letterbomb", ,,Oh Love", ,,Holiday", ,,Boulevard of Broken Dreams", ,,Stray Heart", ,,Burnout", ,,Longview", ,,St. Jimmy", ,,When I Come Around", ,,Basket Case", ,,She", ,,King for a Day", ,,Minority", ,,American Idiot", ,,Jesus of Suburbia" i ,,Brutal Love". Na pewno liczymy również na szczególne niespodzianki. W 2005 roku perkusista Tre z hotelu na koncert w Katowicach przyjechał na rowerze, tym razem może zrobi to samo? :)

8 komentarzy:

 1. Strasznie ciekawa notka! Interesujące newsy, miło się czytało. Od Green Daya nadal znam tylko "American Idiot" i już strasznie długo próbuję przekonać się do przesłuchania trylogii. Może polecisz mi jakieś konkretne piosenki z "Uno", "Dos" i "Tre"? ;)
  Pozdrawiam, True-Villain.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze mówiąc, współczuję tym, którzy poszli na ich koncert i dostali całe "Dookie". Bo ta płyta to czternaście razy jeden utwór :P Wszystkie takie same.
  Nowa recenzja: "DEMI" Demi Lovato (http://fizzz-reviews.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pójście na ich koncert nie jest szczytem moich marzeń, ale jakby ktoś mi ufundował bilet to mogłabym pójść ;)

  Zapraszam na nowego posta :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję,że będziesz się fajnie bawiła :) Nowy post:]
  http://doniax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nieprzepadam za tym zespołem.
  Umnie NN PL zapraszam do głosowania na kolejne notowanie
  http://muzycznomaniaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Patrze na te setlisty i cos mało piosenek z Uno, dos czy tre. :(

  Nowa recenzja na http://The-Rockferry.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Nowa notka na http://true-villain.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy blog :) Nie wybieram się na koncert, ale życzę udanej zabawy wszystkim, którzy tam będą :)

  Czy możemy nawzajem siebie informować o najnowszych notkach? Proszę o odpowiedź na RS.XX.PL :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń