niedziela, 12 sierpnia 2012

Witam Cię w Sali Samobójców...


Tytuł: Sala Samobójców
Reżyser: Jan Komasa
Główne role: Jakub Gierszał (Dominik Santorski), Roma Gąsiorowska (Sylwia), Agata Kulesza (Beata Santorska), Krzysztof Pieczyński (Andrzej Santorski)
Gatunek: Thriller, Romans, Animowany
Kraj produkcji: Polska
Rok: 2011

,,Salę Samobójców" miałam okazję zobaczyć aż 5 razy. Uważam, że jest to najlepszy polski film pokazujący problemy nastolatków XXI wieku. Dzięki temu filmowi można docenić jak ważne jest życie, a winę w problemach nastolatków nie ponoszą tylko oni sami, czy środowisko w jakim przebywają ale także rodzice, którzy niewątpliwie powinni wspierać swoje dzieci. Głównym bohaterem jest Dominik, wrażliwy i zagubiony nastolatek, syn zamożnych rodziców, którzy cały swój czas poświęcają pracy. W szkole Dominik jest posądzony o skłonności homoseksualne, koledzy wyśmiewają go na portalach społecznościowych i odsuwają się od niego. Brzmi znajomo? Teraz życie toczy się w wirtualnym świecie, szczególnie na Facebooku, mówią że jeżeli ktoś nie ma konta na Facebooku to nie istnieje - przesada? chyba tak. Teraz straszenie czy groźby są bardzo popularne na tego typu portalach, niektórzy boją się powiedzieć komuś w twarz co o nim sądzą tylko wypisują bzdury z internecie. Dominik zostaje upokorzony, odmawia chodzenia do szkoły i przygotowania się do matury. Wpadłszy w głęboką depresję, chłopak zamyka się w czterech ścianach swojego pokoju i przestaje w ogóle wychodzić z domu. Jednocześnie poprzez internet poznaje fascynującą się śmiercią oraz samookaleczeniem dziewczyną - Sylwią i nawiązuje z nią emocjonalną i intelektualną więź. Sylwia wprowadza go do Sali Samobójców - świata z którego nie ma ucieczki, świata w którym każdy pragnie popełnić samobójstwo. Dominik z biegiem czasu traci kontakt ze światem rzeczywistym coraz bardziej przynależąc do świata wirtualnego.
Uważam, że to jest film idealnie nadający się do efektu 3D ponieważ w filmie dominują animacje,które są częścią gry Sala Samobójców. Dlatego byłam bardzo zawiedziona, że twórcy filmu nie pomyśleli o 3D, a jakaś głupa ,,Kac Wawa" właśnie w takim efekcie była. Oceniając film nie należy również zapomnieć o niesamowitej muzyce, która wprost idealnie pasuje do scen filmu. ,,Sala Samobójców" to idealny film dla nastolatków, którzy nie radzą sobie z życiem i myślą że samookaleczenie się to jedyne rozwiązanie. Ten film niesamowicie wzrusza i wymusza na odbiory refleksje dotyczące życia. Dzięki temu filmowi zrozumiałam jakie cenne jest życie. Nastoletni wiek to nie pora aby umrzeć... Rodzicie nie mogą przeżyć swoich dzieci...  Jeszcze raz naprawdę polecam obejrzeć ten film, a wychodzący w ciszy z kina widzowie to bezcenny widok i niewątpliwy sukces przekazu.

Moja ocena: ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ 

3 komentarze:

 1. Film jest świetny, widziałam go duuużo razy,ale nigdy się nie znudzi ;]
  http://doniax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam na nową notkę : ) {http://diary-justysia.blogspot.com/}
  Ps.
  Szczerze mówiąc ja niestety nie miałam okazji zobaczyć tego filmu.

  OdpowiedzUsuń
 3. nowy rozdział na blogu http://opowiadania-kickin-it.blogspot.com ;)

  jeszcze tego nie widziałam, ale widać, że jest ciekawe.

  OdpowiedzUsuń